Mniejsza waga – dokładniejsza regulacja: widelec Fox 34 FLOAT 140

5 z 7

Mniejsza waga – dokładniejsza regulacja: widelec Fox 34 FLOAT 140

Rowery ROTWILD All-Mountain z serii R.X1 FS- oraz R.X+ FS wyposażone zostały w widelec Fox 34 FLOAT 140. Jest on znacznie lżejszy od swoich poprzedników i doskonale sprawdza się przy indywidualnej regulacji ramy przy zastosowaniu nowego kartridża dampera FIT 4.

            Gałka regulująca właściwości amortyzacyjne może zostać ustawiona w trzech pozycjach: OPEN, MEDIUM oraz FIRM. Oznacza to, że ustawienie można zmienić ręcznie podczas jazdy. Pozycja OPEN zalecana jest dla długich zjazdów i jazdy na trudnym terenie. Tryb MEDIUM jest idealny dla szlaków o występujących naprzemiennie zjazdach i podjazdach. Na mniej wymagającym, równym terenie oraz podjazdach właściwym wyborem będzie tryb FIRM. W nowym pneumatycznym układzie zawieszenia FLOAT znajdziemy też trzy różne przestrzenie służące dostosowaniu parametrów pneumatycznego zawieszenia do indywidualnego stylu jazdy i wagi rowerzysty.

            Widelce Fox 34 FLOAT 140 Factory, zastosowane w modelach edycji 27,5 oraz 27.5+ EVO naszych rowerów ROTWILD R.X1 FS i R.X+ FS, posiadają dodatkową opcję regulacji ramy przy użyciu trybu regulacji OPEN: ten dokładny, 22-stopniowy mechanizm kontroli regulacji trybu OPEN umożliwia oddziaływanie na ruchy ramy generowane przez zmiany obciążenia podczas jazdy. Poprzez maksymalne przekręcenie gałki do pozycji OPEN znacznie zwiększy się wrażliwość ramy, ale przy tym jej reakcje na zmiany obciążenia staną się bardziej intensywne. Im bardziej gałka przekręcona jest w kierunku pozycji CLOSED, tym mniejsze oddziaływanie zmian obciążenia na układ zawieszenia.

Udostępnij