Kim jesteśmy

Kim jesteśmy - Rotwild Polska

Kim jesteśmy

Jak to się zaczęło?

W 1996 roku, w następstwie różnych zamówień badawczo-rozwojowych składanych w przemyśle rowerowym, z inicjatywy ADP Engineering GmbH z siedzibą główną w Dieburgu w południowych Niemczech, powstała marka rowerów ROTWILD. Kiedy w 1996 r. rozpoczęto produkcję seryjną, ROTWILD został zwycięzcą World Championships Master Class w kategorii Downhill. Później zdobył również kilka tytułów mistrza w maratonach i zawodach cross country, jak również medale olimpijskie, ustanawiające ROTWILD ekskluzywną marką rowerów górskich.


Podstawą naszej pracy są badania prowadzone na szeroką skalę

Prowadzimy szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe w naszych własnych laboratoriach. Nasze działania wspomagają symulacje komputerowe oraz dostęp do najnowocześniejszych technologii produkcji. Dodatkowymi atutami w opracowywaniu naszych produktów są profesjonalizm i zaangażowanie w branży najwyższej klasy artykułów sportowych.

Zdobywając uznanie

Marka ROTWILD cieszy się powszechnym uznaniem ze względu na stosowane technologie. Przy licznych okazjach otrzymywała ona tytuł „Bike of the Year” nadawany przez magazyn MountainBIKE, Motorpresse Stuttgart.

Od samego początku ROTWILD otrzymuje prestiżowe nagrody od sędziów w różnych konkursów w dziedzinie designu:

  • Communication Arts Design Annual, Nagroda Doskonałości, 1996 r.
  • Nagroda honorowa za wybitną jakość designu, niemiecka nagroda w dziedzinie designu w komunikacji, 1996 r.
  • Nagroda IF Product Design za Doskonały Design Industrialny, 1997 r.
  • ADC Competition, Nagroda w kategorii Design Formy/Opakowania, 1997 r.
  • ADC New York Annual Award, Merit Award, 1997 r.
  • European Regional Design Award, Certyfikat Doskonałości w Designie, 1998 r.
  • Red Dot Award Communication Design, Ponowne Wprowadzenie Designu Marki, 2013 r.
  • Red Dot Award Product Design, Karbonowa Rama Roweru Wyścigowego z Pełnym Zawieszeniem R.R2 FS 29, 2014 r.

Nasz wkład w rozwój profesjonalnego kolarstwa

Od 1996 roku marka ROTWILD jest blisko związana z profesjonalnym kolarstwem. W 2014 r. zawodowi kolarze górscy w zespole ROTWILD rozpoczęli sezon z AMG jako nowym sponsorem. Dzięki udziałowi Sofii Wiedenroth, Nadine Rieder oraz Stefana Kudella’ego, zespół AMG ROTWILD MTB Racing Team posiada solidną podstawę i obejmuje wiele różnych dyscyplin wyścigowych. Oprócz UCI MTB World Cup, zawodnicy ci rywalizują również o tytuły krajowe i międzynarodowe, jak również uczestniczą w zawodach niemieckiej ligi, w wyścigach Enduro i maratonach. Uwagi zawodników rodzące się na międzynarodowych torach wyścigowych zawsze stanowią punkt wyjścia dla całego procesu badań rozwojowych oraz tworzą podwaliny nowych konceptów i działań optymalizacyjnych.